Fundacja PIĘKNOLESIE powstała, aby promować zdrowy tryb życia wśród mieszkańców wsi polskich, a także aby organizować czas wolny dzieci i młodzieży wiejskiej.

Czytaj więcej

Fundacja Polska górom! powstała z miłości do gór i z myślą o górach, a zwłaszcza o ludziach, którzy po nich chodzą. Prowadzimy działania w obszarze promowania turystyki górskiej, ekologii i edukacji. Tworzymy scenariusze gier terenowych, które pozwalają zamienić zwykły spacer w pełną przygody wędrówkę, organizujemy wycieczki w góry, prowadzimy warsztaty ekologiczne i przyrodnicze, zaprojektowaliśmy aplikację Zmieć śmieć, która ma zachęcić turystów do sprzątania szlaków oraz prowadzimy sklep internetowy duchgor.eu z autorską kolekcją gadżetów o tematyce górskiej. Zapraszamy do współpracy!

Czytaj więcej

We wrześniu 2019 r., założyliśmy Fundację Zamek Roztoka, której głównym celem jest wspomaganie kosztownych i pracochłonnych zadań związanych z rewitalizacją zespołu zamkowo-parkowego.
Obecnie jesteśmy na etapie prowadzenia badań konserwatorskich, architektonicznych i archeologicznych. Ich wyniki pozwolą nam poznać złożoną historię tego miejsca związaną z kolejnymi etapami przebudowy od okresu średniowiecza do XX wieku.

Czytaj więcej

Coolturalna Montownia to miejsce, które znajduje się w Wałbrzychu na terenie największej atrakcji turystyki poprzemysłowej w Polsce, czyli Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Coolturalna Montownia to piękna industrialna przestrzeń o powierzchni 200 m2, posiadająca dwie antresole oraz nowoczesne zaplecze gastronomiczne. Funkcjonuje tu prestiżowa restauracja. Organizujemy spotkania biznesowe, szkoleniowe, kameralne koncerty, prezentacje. Sala posiada też profesjonalne nagłośnienie konferencyjne i nadaje się idealnie do wszelkiego rodzaju wydarzeń naukowych, biznesowych, czy też kulturowych.

Czytaj więcej

Zacisze Trzech Gór od początku swojego istnienia (ok. 150 lat) działało jako dom gościnny/schronisko górskie. Położone jest w Jedlinie Zdroju, w środku Gór Wałbrzyskich. Posiadamy dwie sale restauracyjne z kominkiem oraz 50 miejsc noclegowych. Organizujemy wydarzenia okolicznościowe, biznesowe, szkoleniowe, prywatne. Słyniemy z tradycyjnej polskiej kuchni oraz niepowtarzalnej domowej atmosfery. Po dziś dzień nie wiadomo, czy to miejsce jest magiczne, czy po prostu w tych górskich okolicznościach w każdym, kto nas odwiedza wyzwala się dobra energia.

Czytaj więcej